تنظیمات مدیریت سرویس‌ها12 مارس 2019

یکی از بخش‌های مهم پنل مدیریت، تنظیمات مربوط به مدیریت سرویس‌ها است. قابل ذکر است که منظور از سرویس، برنامه یا سامانه‌ای است که به پارسو متصل شده است. در این قسمت از پنل مدیریت، مدیر سیستم می‌تواند سرویس‌های خود را به صورت متمرکز مدیریت بکند. به عنوان نمونه مدیر می‌تواند تنظیمات هر سرویس را ویرایش کند و یا یک سرویس جدید به پارسو اضافه کند. همه این تنظیمات فقط با چند کلیک ساده انجام خواهد شد و هسته مرکزی پارسو همه عملیات لازم را به صورت اتوماتیک انجام می‌دهد. شکل زیر تنظیمات مربوط به اضافه کردن یک سرویس جدید به پارسو را نشان می‌دهد.


به طور خلاصه برخی از امکاناتی که در این بخش در اختیار مدیر سیستم قرار می گیرد را شرح می دهیم:

چه کسانی مجاز به ورود هستند؟ در این بخش می توانید گروه های کاربری که مجاز هستند به سرویس جدید ورود داشته باشند را مشخص کنید. برای اینکار کافی است دکمه گروهی که مجاز است را با یک کلیک ساده به حالت سبز تغییر دهید.

ورود به سرویس در چه روزهایی از هفته مجاز است؟ در این بخش می توانید روزهای مجاز برای ورود به سرویس جدید را مشخص کنید. به عنوان نمونه، همانطور که در شکل نشان داده شده است ورود به سرویس جدید فقط در روزهای پنج شنبه و جمعه ممنوع است.

کاربران برای ورود نیاز به احراز هویت دو مرحله ای دارند؟ چنانچه حساسیت یک سرویس بالا باشد مدیر می تواند در این بخش احراز هویت دو مرحله ای را فعال کند. علاوه بر این که احراز هویت دو مرحله ای فعال می شود، نوع احراز هویت مرحله دوم نیز قابل تنظیم است. به عنوان نمونه احراز هویت می تواند از طریق ایمیل و یا امکانات تلفن همراه (اثر انگشت، اسکن عنبیه، ارسال پیامک، و یا اسکن کد QR) انجام شود.

 

در برخی مواقع شراطی پیش می آید که ممکن است بخواهیم یک سرویس (سامانه) را از دسترس کاربران خارج کنیم. مثلا ممکن است بخواهیم سیستم عامل یا خود برنامه مربوط به سرویس را بروزرسانی کنیم. بنابراین باید ابتدا به همه کاربران اعلام کنیم که سامانه مورد نظر تا مدت مشخصی در دسترس نخواهد بود. پارسو این امکان را در قالب یک کلیک ساده فراهم آورده است. همانطور که در شکل زیر مشخص شده است، چنانچه مدیر سیستم روی دکمه مسدود سازی سرویس کلیک کند سیستم مورد نظر تا زمان دلخواهی در دسترس نخواهد بود.


همانطور که در بالا ملاحظه کردید اضافه کردن و پیکربندی یک سرویس جدید به سادگی توسط پنل مدیریت پارسو قابل انجام است.
       

 

 

مشتریان

تمامی حقوق برای پارسو محفوظ است. هر گونه کپی برداری ممنوع است.

Template Design:Dima Group