مدیریت سیاست‏‌های تعیین پسورد2 دسامبر 2018

یکی از دغدغه‌های مدیران فناوری اطلاعات در سازمان‌ها عدم توانایی آنها در اعمال سیاست‌های رمز عبور بر روی برنامه‌های مورد استفاده در سازمان است. این مشکل از آنجا ناشی می‌شود که بسیاری از برنامه‌ها چنین قابلیتی ندارند. البته ممکن است در برنامه‌های محدودی چنین امکانی وجود داشته باشد اما اینکار به صورت متمرکز برای همه برنامه‌های داخل سازمان وجود ندارد.

پارسو این امکان را برای مدیران فناوری اطلاعات سازمان‌ها فراهم کرده است تا بتوانند به صورت متمرکز برای همه برنامه‌ها یک سیاست پیچیدگی رمز عبور واحد اعمال کنند. در پارسو می‌توان ویژگی‌های زیر را به صورت متمرکز برای رمز عبور اعمال کرد:

تعیین حداقل تعداد کاراکترهای رمز عبور: مدیر سیستم می‌تواند حداقل تعداد کاراکترهای رمز عبور را تعیین کند. به عنوان نمونه در صورتی که برای این ویژگی مقدار ٨ تنظیم شده باشد، همه رمزهای عبور بیشتر از ٨ کاراکتر خواهند بود در غیراینصورت رمز عبور توسط پارسو پذیرش نمی‌شود.

تعیین میزان پیچیدگی رمز عبور: مدیر سیستم می‌تواند پیچیدگی رمزهای عبور را به صورت دلخواه انتخاب کند. به عنوان نمونه می‌توان تعیین کرد که هر رمز عبور باید شامل حروف، اعداد و کاراکترهای ویژه باشد تا حدس زدن روز عبور به امری غیرممکن برای هکرها تبدیل شود.

تعیین طول عمر رمز عبور: یکی از استانداردهای امنیتی در احراز هویت، منقصی شدن رمزهای عبور به صورت دوره‌ای است. معمولا هر رمز عبور باید هر ۶ ماه یکبار عوض شود. این ویژگی تضمین می‌دهد اگر رمز عبور لو رفته باشد فقط ۶ ماه توسط هکر قابل استفاده است. به کمک پارسو می‌توان طول عمر رمزهای عبور را به صورت متمرکز و کاملا دلخواه تعیین کرد.

جلوگیری از انتخاب رمزهای عبور ضعیف و قابل پیش بینی: پارسو دارای مجموعه‌ای رمزهای عبور ضعیف، پُر استفاده، و قابل پیش بینی است. هر رمز عبور جدید با این مجموعه مقایسه می‌شود. در صورتی که رمز عبور جدید عضو این مجموعه باشد از پذیرش آن اجتناب می‌شود. قابل ذکر است که این مجموعه توسط مدیر سیستم قابل ویرایش است.

رمز کردن رمزهای عبور: تمامی رمزهای عبور در پارسو توسط الگوریتم‌های قوی رمزنگاری رمز می‌شوند و سپس در پایگاه‌داده ذخیره می‌شوند. بنابراین چنانچه فردی به صور غیرمجاز بتواند به پایگاه‌داده رمزهای عبور دست یابد، نمی‌تواند اصل رمز عبور را به دست آورد.

همانطور که در شکل زیر نشان داده شده است، مدیر سیستم پارسو می‌تواند تمامی مواردی که در بالا ذکر شد را به صورت یکجا و فقط با چند کلیک ساده در سیستم اعمال کند.

مشتریان

تمامی حقوق برای پارسو محفوظ است. هر گونه کپی برداری ممنوع است.

Template Design:Dima Group